BE Gourmet 250 g

279 Kč / ks 111,60 Kč / 100 g
Skladem
Káva BE Gourmet obsahuje ručně sklízená kávová zrna střední velikosti. 100% Arabica
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Snazší hubnutí a prevence vzniku rakoviny. To je jen několik z mnoha známých výhod pravidelného pití kávy. Káva nejen skvěle chutná, ale navíc blahodárně působí na zdraví i krásu - ať už zevnitř díky povzbuzujícímu kofeinu, nebo zvenku na naši pleť prostřednictvím pleťových masek.

Jak tedy káva působí na lidský organizmus?

1. Pomáhá s hubnutím
Káva obsahuje hořčík a draslík. Ty podporují tvorbu a využití inzulinu, čímž pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi a snižovat tak touhu po sladkostech.

2. Pomáhá spalovat tuk
Kofein pomáhá využití tuku jako zdroje energie.

3. Může snižovat riziko vzniku rakoviny
Několik studií ukázalo, že káva snižuje riziko vzniku rakoviny prostaty u mužů o 20 % a riziko vzniku endometriálního karcinomu u žen o 25 %. Kofein také snižuje riziko vzniku bazaliomu, nejčastějšího typu rakoviny kůže.

4. Snižuje pravděpodobnost výskytu Parkinsonovy choroby

Studie ukázaly, že pravidelná konzumace kávy snižuje riziko jejího vzniku až od 25 %, protože kofein povzbuzuje aktivitu v částech mozku, které choroba postihuje.

5. Zlepšuje náladu, pomáhá bojovat proti depresi a snižuje riziko sebevraždy
Kofein stimuluje centrální nervový systém a zvyšuje produkci neurotransmiterů jako serotoninu, dopaminu a noradrenalinu. 2 šálky kávy denně údajně snižují riziko rakoviny až o 50 %!

6. Pleťová maska z kávy povzbudí pleť
Z mleté kávy lze snadno připravit pleťovou masku. Kávu stačí smíchat se žloutkem a olivovým olejem a na 15 minut nanést na pleť, což zanechá pleť hladkou a vyživenou.
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: